Sesja Ślubna w dzień wesela? Oto 7 argumentów.

Plener ślubny w dniu ślubu? Oto 7 argumentów za tym, że to świetny pomysł

Bardzo dobrze znam dylemat młodych par: zrealizować plener ślubny w dniu, w którym odbywa się uroczystość czy jednak przełożyć go na inny termin? Z doświadczenia wiem, że decyzja nigdy nie jest prosta i oczywista. Dlatego postanowiłem spisać swoje przemyślenia. Prywatnie jestem zwolennikiem sesji w dniu ślubu. I już dzielę się całą listą argumentów, które ten wybór uzasadniają.

 Sesja ślubna. Krótka, naturalna i pełna emocji

Taka jest sesja plenerowa w dniu ślubu. Moment, w którym stajecie się małżeństwem, jest przełomowy. To wyjątkowe wydarzenie sprawia, że naraz doświadczacie wulkanu rozmaitych uczuć. Nie da się odtworzyć tej spontanicznej eksplozji miłości i wzruszenia przy następnej okazji. Dlatego warto uwiecznić je od razu. Wystarczy 20, 30, 40 minut, by wzbogacić reportaż ślubny o piękne pamiątkowe kadry.

 Dobrych momentów na sesję ślubną jest kilka

plener w dniu slubuJeśli czas i okoliczności pozwalają, plener można zorganizować tuż przed ceremonią (tzw. first look), po pierwszym tańcu lub w czasie, kiedy goście bawią się na parkiecie. Polecam jedynie zaplanować go wcześniej, bo wiadomo, że grafik tego dnia jest dość napięty. Jednocześnie trzeba monitorować sytuację i w miarę możliwości być elastycznym m.in. ze względu na pogodę. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nowożeńcy mają na głowie masę innych spraw. Dlatego propozycję momentu, kiedy można wyskoczyć na sesję w dniu ślubu, biorę na siebie.

  

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

plener w dniu slubuOrganizacja ślubu i wesela to duże finansowe przedsięwzięcie. Realizacja pleneru tego samego dnia pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy bez uszczerbku na jakości i zawartości pamiątkowego albumu ( artykuł na temat fotoksiążek możecie przeczytać TUTAJ). Nie musicie rezerwować dodatkowych terminów, planować wszystkiego jeszcze raz, kompletować dodatków i przygotowywać strojów. Sesja w dniu ślubu nie generuje nadprogramowych kosztów, które w innym przypadku trzeba ponieść. A jest ich kilka: usługa fotografa, dojazd do wybranej lokalizacji, nocleg (jeśli jest taka konieczność), wyżywienie, kosmetyczka, fryzjer…

 

Profesjonalne przygotowanie i specjalne dodatki

plener w dniu slubuW dniu ślubu wyglądacie perfekcyjnie. Piękny makijaż, starannie ułożona fryzura, wpięte we włosy dodatki, zjawiskowa kreacja ślubna, nowy garnitur, wyprasowana koszula, elegancka biżuteria… Każdy z tych elementów jest szczegółowo dopracowany. Jesteście w 100% gotowi, by fotograf zrealizował dodatkowe ujęcia podczas krótkiego pleneru. Dlaczego z tego nie skorzystać?

I druga ważna kwestia, o której nie każdy pamięta. Podczas sesji w dniu ślubu do Waszej dyspozycji są wszystkie dodatki i dekoracje, w które zainwestowaliście i które warto uwiecznić na fotografiach. A do których później nie będziecie mieć już dostępu. Jest ich całe mnóstwo: żywe kwiaty, bukiet ślubny, butonierka, wianek, wynajęty samochód, podświetlany napis LOVE w ogrodzie…

 Bezcenne chwile tylko we dwoje

 plener w dniu slubuCzas spędzony na sesji ślubnej tego samego dnia to jedyna okazja, aby pobyć sam na sam. Podczas tych kilku intymnych chwil możecie celebrować rozpoczęcie nowej drogi życia we dwoje, złapać oddech i dać upust podekscytowaniu. Wiele młodych par, z którymi współpracowałem, przyznaje, że z perspektywy czasu, te minuty na osobności są bezcenne.

  

 

 

Liczy się czas

plener w dniu slubuI to w kilku aspektach.

Nowożeńcy zawsze z niecierpliwością oczekują przepięknych zdjęć ze ślubu. Im szybciej, tym lepiej. Dzięki temu, że zrealizujecie sesję ślubną tego samego dnia, reportaż ślubny wzbogacony dodatkowymi kadrami dostajecie w komplecie. Nie będziecie musieli czekać na materiał z pleneru. Cała Wasza historia miłosna jest wówczas opowiedziana jednym tchem. Druga sprawa to ustalenie dogodnego (i w miarę szybkiego) terminu na plener ślubny innego dnia. Często jest to spore wyzwanie. Tym bardziej, jeśli panna młoda wypożycza suknię ślubną, krótko po uroczystości planujecie wyruszyć w podróż, a później kończy Wam się urlop. Trzeba też wziąć poprawkę na to, że w sezonie weselnym grafik fotografa jest wypełniony po brzegi. W efekcie realizacja pleneru może znacząco odwlec się w czasie.

 I jeszcze na koniec…

 Zdarza się, że sesje poślubne planowane w innym terminie, często po prostu nie dochodzą do skutku. Brakuje czasu, pieniędzy, chęci, pary spodziewają się dziecka i finalnie jakoś się nie składa. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem sesji w dniu ślubu. Wtedy wszystkie okoliczności sprzyjają nowożeńcom i warto je maksymalnie wykorzystać.

Tags: sesja ślubna wrocław, sesja ślubna, plener ślubny